ריבית פריים

( 10 / 2011 )

4.5%

קבלו הצעת מחיר מיידית לביטוח משכנתא ממספר חברות ביטוח

מומלץ לצפייה, לוקחים משכנתא? ככה תחסכו עשרות אלפי שקלים

מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא אינטרנטי הוא בעצם אפליקציה ממוחשבת המיועדת לחישוב החזרי המשכנתא. מחשבון משכנתא מסודר לרוב לפי קריטריונים ברורים הכוללים את סכום ההלוואה שלקחתם, תקופת החזר (כלומר החזרי המשכנתא לפי פריסה של מספר שנים), החזר חודשי – כלומר הסכום החודשי שתחזירו, ריבית ולעיתים רבות כולל גם את סכום העלייה המדויקת מדי שנה.

ישנם מספר מסלולים של החזרי משכנתא. לרוב, שלושת המבוקשים ביותר הם החזר משכנתא לפי ריבית משתנה, החזר משכנתא לפי ריבית קבועה והחזר משכנתא משולב, כלומר החזר הכולל ריבית משתנה וריבית קבועה.

מחשבון משכנתא לפי ריבית משתנה

למרות שמו המסורבל מעט של המסלול מדובר בהגדרה פשוטה למדי. כשמה כן היא, משכנתא בריבית משתנא. אתם, יחד עם יועץ המשכנתא, תחליטו על המסלול המתאים ביותר כאשר הנ"ל מתייחס לשינוי במדד השוק. כאשר ישנו שינוי במדד החזרי המשכנתא כאמור ישתנו יחד איתה. את סכום הריבית אתם תזינו כנתון אל תוך המחשבון המיוחד כמו גם את הסכום שביקשתם, בנוסף אתם צריכים לדעת שגם הסכום של ביטוח משכנתא משתנה בהתאם למשכנתא שאתם לוקחים.

מחשבון משכנתא לפי ריבית קבועה

לא תמיד כדאי לקחת משכנתא לפי ריבית קבועה אבל לא אחת הפתרון הזה מתאים במיוחד למי שמבקש שקט יחסי, כלומר, לזוגות או לאנשים המבקשים לדעת את סכום ההחזר המדויק אותו יעבירו בכל חודש למוסד ממנו לוו את הכסף. משכנתא בריבית קבועה מבוקשת לרוב על ידי זוגות צעירים, שמתקשים לראות את השינויים הכלכליים של המשפחה העתידית ואינם מבינים את התמורות המתחוללות בשוק הפיננסי ברמה היומיומית.

מחשבון משכנתא לפי ריבית משולבת

עוד פתרון שמבוקש על ידי זוגות צעירים. ההחזר החודשי במקרה זה משלב ריבית קבועה לתקופה מסוימת ובשלב מסוים הריבית משתנה. המצב יכול להיות הפוך: התחלת ההחזר תהיה בריבית משתנה ועם השנים תהפוך לסכום אחיד ומדויק. מצב כזה יכול לסייע ללא מעט משפחות צעירות שזה עתה עושות את צעדיהן הראשונים.

כדאי מאוד לבחור ביועץ משכנתא רציני ואמין, כזה שיכול לתת לכם את כל התשובות לכל השאלות שלכם. בפגישת הייעוץ תוכלו לפרוס בפניו את כלל החששות שלכם. בשלב הכל כך קריטי הזה חשוב להשאיר את הנימוס והבושה בבית ולא להתבייש לשאול ולהבין את הכל. יועץ המשכנתא מבין לליבו של הזוג שיושב מולו ויודע מהי חשיבות המידע שאותו הוא יכול להעביר לזוג שממול.

חשוב מאוד לזכור להביא את כלל הטפסים המבוקשים, מתעודת זהות דרך מצב חשבון ועד למסמכים שונים שאתם חושבים שיוכלו לסייע לכם להעביר את המידע לאיש המקצוע בצורה אחידה, נהירה וברורה.