ריבית פריים

( 10 / 2011 )

4.5%

קבלו הצעת מחיר מיידית לביטוח משכנתא ממספר חברות ביטוח

מומלץ לצפייה, לוקחים משכנתא? ככה תחסכו עשרות אלפי שקלים

משכנתא בריבית משולבת

משכנתא בריבית משולבת הינה משכנתא המורכבת מכמה פרמטרים. פרמטרים אלה מהווים חלקים מהמשכנתא, לדוגמה: משכנתא מסוימת יכולה להיות חצי עם ריבית קבוע וחצי עם ריבית משולבת, או שליש ריבית קבוע ושליש עם ריבית הצמודה למדד, ושליש משכנתא הצמוד לדולר.

בדוגמה הבאה תוכלו להבין איך זה עובד.
*אין להתייחס למספרים הם כאן לדוגמה בלבד

משכנתא 600 אלף ש"ח:

300 אלף מתוכם נעשה בריבית קבועה
300 אלף נעשה בריבית משתנה

ב300 האלף הראשונים שנלקחו בריבית קבועה הבנק ייתן לנו ריבית מסוימת שלא תשתנה (בדרך כלל היא ריבית גובהה, כי הבנק רוצה להבטיח את עצמו כך שבמידה והריבית במשק תעלה, הוא לא יפסיד עלינו) על החלק הזה יהיה לכם סכום קבוע שאותו אתם צריכים להחזיר, יש לציין, כי סכום זה לא משתנה, לדוגמה: כאשר הסכום הוא 900 ש"ח חלק ממנו ירד מהסכום של ה300 אלף וחלק ממנו יילקח ריבית לבנק,


300 האלף שלקחנו בריבית משתנה, הבנק ייתן לנו ריבית מסוימת שבדרך כלל משתנה בהתאם לבנקים ובהתאם למי שלוקח את המשכנתא, הריבית הזאת מחולקת מריבית הפריים בתוספת של ריבית שהבנק לוקח.

לדוגמה: ריבית הפריים במשק עומדת על 4% הבנק מוסיף לריבת זו מספר אחוזים, עוד 2% . כלומר, ההחזר שלכם יעמוד על 6% ריבית. יש לציין, כי ריבית הפריים משתנה כל חודש על -ידי בנק ישראל. כלומר, לעיתים הריבית יורדת, כך שהחזרכם החודשי יהיה נמוך יותר, אך במידה והריבית תעלה החזרכם החודשי יהיה גבוהה יותר.

קישורים מומליצים : ביטוח משכנתא