ריבית פריים

( 10 / 2011 )

4.5%

קבלו הצעת מחיר מיידית לביטוח משכנתא ממספר חברות ביטוח

מומלץ לצפייה, לוקחים משכנתא? ככה תחסכו עשרות אלפי שקלים

מרכיבים בביטוח משכנתא

אז למה הבנק בעצם במקש מכם ביטוח משכנתא? ובכן, התשובה לשאלה הזו פשוטה למדי, הבנק עצמו מציע לכם סכום לא קטן של כסף. כדי להבטיח שהסכום הלא קטן הזה ישוב אליו בסופו של דבר, יחד עם הריבית שהוא מציע, הוא דורש ביטוח מסוים לאותו סכום הכסף כמו גם לריבית שהבנק גובה על השירות אותו הוא מציע לכם.

ממה מורכב ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא כולל בתוכו את ביטוח החיים שלכם ואת הביטוח למבנה עצמו אותו רכשתם באמצעות הכסף שהבנק או המוסד הפיננסי הלווה לכם. ביטוח המשכנתא מסייע הן למוסד הפיננסי והן לאותם לווים שביקשו את המשכנתא. מחד הוא מבטיח שהבנק ימשיך לקבל את ההחזרים החודשיים הקבועים לפי חוזה המשכנתא ומאידך הוא מבטיח למשפחה שקט כלכלי ונפשי באם חלילה אחת הלווים נפגע בצורה כלשהי או נפטר.

הדרישות של הבנקים

הבנקים בעצם מבקשים להבטיח את ההחזר במקרה של מוות של אחד הלווים. הדרישה של הבנק מכוונת כמובן לכסף שאותו העניק לכם. הבנק מבקש לשמור גם על ערכו הכלכלי של המבנה ומכאן הרווח של שני הצדדים, הן של המוסד הפיננסי והן של שני הזוג שלוו את המשכנתא.

ביטוח המבנה

אחד הביטוחים החשובים ביותר בשוק, במיוחד של זוג צעיר שמדובר בדירתו הראשונה. הביטוח מכסה בצורה מלאה את הנזק האפשרי למבנה. אם מדובר בשריפות, בפגיעה חיצונית או פנימית או כמובן במקרים של נזקי טבע שאינם צפויים: תופעות טבע שונות הכוללות את נזקי מזג האוויר או רעידות אדמה, הביטוח כאן בשבילכם ואתם יכולים לסמוך עליו שיעניק לכם את ההגנה המושלמת ויבטיח כאמור את שווי המחיר ואת עלייתו (באם ישנה כזו) של הנכס.

ההבדלים בין הפרמיות

ההבדלים בין סוגי הפרמיות, כפי שיצא לכם לראות בסרטון של הכתבה ששודרה במהדורת החדשות של ערוץ 10, יכולים להגיע לעיתים להפרשים עצומים המסתכמים בעשרות אחוזים. כאן טמונה גם התשובה מדוע כדאי וצריך לעשות השוואת מחירים מדויקת ומקיפה כמו גם להתייעץ עם יועצי משכנתא שונים המוצעים כשירות חינם בקרב מספר מוסדות פיננסים.