ריבית פריים

( 10 / 2011 )

4.5%

קבלו הצעת מחיר מיידית לביטוח משכנתא ממספר חברות ביטוח

מומלץ לצפייה, לוקחים משכנתא? ככה תחסכו עשרות אלפי שקלים

משכנתא

משכנתא היא סוג של הלוואה בסכומים גבוהים שהבנקים מציעים לציבור על מנת לסייע ולעזור לכם לרכוש את בית חלומכם. כיוון שמדובר בהלוואה כל כך נדרשת יש כיום עשרות הצעות שונות ומשונות למשכנתאות הפרוסות על החזרים שנמשכים מספר שנים. אז מה הבנקים בעצם מציעים לנו?

משכנתא, הצעד הראשון לרכישת בית!

ראשית, וכדי להבין מה בדיוק הבנקים מציעים לנו, חשוב להבין שמשכנתא יכולה להשתנות לא רק בין בנק אחד לאחר אלא משכנתא יכולה להגיע ללווים בצורה שונה גם בין סניף של בנק אחד לסניף האחר באותו המוסד. את הדוגמא הזו תוכלו לראות בבירור בכתבה שהופיעה במהדורת החדשות של ערוץ 10.


משכנתא היא הצעד הראשון ברכישת דירה. לפני שתתחילו לחפש את בית חלומכם תרצו וודאי להכין את המיפוי המתאים ולהבין כמה כסף יש ברשותכם. כדי להבין את הנקודה הזו אתם תיגשו לבנקים ולמוסדות המובילים המציעים הלוואות למשכנתא.

הצעדים הראשונים

השיחה הראשונה מול נציג הבנק תהיה עם יועץ משכנתא. האחרון יבקש מכם את הפרטים המדויקים על מצבכם הכלכלי: משכורות, מאזן הכנסות מול הוצאות, מצב משפחתי ובמקרים רבים של זוגות צעירים היועץ ירצה לדעת מהו מצבם הכלכלי של ההורים משני הצדדים. פרטים אלו כמובן הם רק חלק קטן בקשת הרחבה עליה תורכב הצעת המשכנתא מהבנק או מהמוסד הפיננסי ממנו תבקשו את ההלוואה.

חומר למחשבה

בסרטון שצירפנו עבורכם תוכלו להבין (על קצה המזלג) למה חשוב לבצע השוואת מחירים מדויקת ולא להסתפק בהצעות ממספר בנקים אלא גם לבקש את ההצעה מסניפים שונים של אותו הבנק. חשוב לציין כי לא מדובר בטעות או בצירוף מקרים, הבנקים מחזיקים במספר הצעות למשכנתא ולא תמיד ששים להציע לכם את התשובות ואת הפתרונות הטובים ביותר עבורכם בנוסף יש פערים משמעותיים גם במחרים של ביטוח משכנתא, מה שאנו ממלצים לעשות זה השוואת מחירים.


בתוך כך משכנתא עדיין ניצבת בראש רשימת ההלוואות המבוקשות ביותר. במצב הכללי של שוק הנדל"ן כיום ועם גידול הבועה זוגות צעירים יעשו הכל כדי לקבל את המשכנתא המבוקשת על מנת לרכוש לעצמם דירה. חשוב שלא להתפתות במיוחד לא לזוג צעיר שעושה את צעדיו הראשונים. תמיד תקפידו לערוך סקר השוואות ברור. על הנושא הזה כאמור, אסור להתפשר!